Przejdź do treści
Strona główna » Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U.2019 poz. 848) oraz Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2019 poz.1696), Muzeum Podlaskie w Białymstoku zobowiązuje się do zapewnienia dostępności cyfrowej swojej strony internetowej: podlasiebranickich.pl.

Data publikacji strony internetowej: 31-08-2022.

Data ostatniej istotnej aktualizacji:31-08-2022.

Strona internetowa jest w częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Znane niezgodności:

  • Nie wszystkie obrazy umieszczone na naszej stronie posiadają tekst alternatywny,

Wyłączenia:

  • Multimedia i inne materiały opublikowane przed wejściem w życie Ustawy o dostępności cyfrowej.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

Oświadczenie sporządzono dnia: 31-08-2022. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przed podmiot publiczny.

Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-08.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z koordynatorem dostępności cyfrowej, którym jest: Paweł Sarosiek, mail: p.sarosiek@muzeum.bialystok.pl, tel: 502 666 118.

Postępowanie skargowe. Wniosek o zapewnienie dostępności.

  1. Każdy ma prawo poinformować Muzeum Podlaskie o braku dostępności informacyjno – komunikacyjnej.
  2. Osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy ma prawo wystąpić do Muzeum Podlaskiego z wnioskiem o zapewnienie dostępności informacyjno – komunikacyjnej.
  3. Wniosek o zapewnienie dostępności zawiera:
    • dane kontaktowe wnioskodawcy,
    • wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie informacyjno – komunikacyjnym,
    • wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą,
    • wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.
  4. Zapewnienie dostępności, w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później, niż 14 dni od dnia złożenia wniosku.
  5. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe w terminie 14 dni, wnioskodawca niezwłocznie zostanie poinformowany o przyczynach opóźnienia i nowym terminie zapewnienia dostępności (nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku).
  6. Gdy zapewnienie dostępności, w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności, jest niemożliwe lub znacznie utrudnione, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, Muzeum Podlaskie niezwłocznie poinformuje wnioskodawcę o braku możliwości zapewnienia dostępności, ze wskazaniem okoliczności uniemożliwiających zapewnienie dostępności oraz informacji o dostępie alternatywnym.
  7. Jeżeli Muzeum Podlaskie, w terminach określonych w pkt. 4-6, nie zapewni wnioskodawcy dostępności, służy mu prawo do złożenia skargi na brak dostępności do Prezesa Zarządu PFRON, w terminie 30 dni od dnia, w którym upłynął termin określony w pkt. 4-6.
  8. Skarga powinna spełniać wymagania określone dla wniosku o zapewnienie dostępności, wskazane w punkcie 3 postępowania skargowego.
Skip to content